مشخصات شهید

شهید حسین عشایری

3
نام حسين
نام خانوادگی عشايري
نام پدر غلامرضا
تاربخ تولد 1329/06/03
محل تولد بوشهر - دشتستان
تاریخ شهادت 1361/08/13
محل شهادت عين خوش
مسئولیت جهادگر
نوع عضویت جهادگر
شغل كارمندجهاد
تحصیلات دوره ابتدايي
مدفن خليفه اي
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • خاطرات
 • زندیگنامه شهید

  واقعاً شور حسيني داشتي

  شهيد حسين عشايري عضو جهاد كشاورزي خليفه اي در سال 1329 در يك خانواده كاملاً مذهبي و محروم چشم به جهان گشود . در سن 6 سالگي به مكتب خانه رفته و در آنجا به فرگيري قرآن پرداخت . در همان سنين كودكي قرآن را بخوبي آموخت و در سن 7 سالگي در زادگاهش به دبستان پا نهاد . كلاس چهارم بود كه ا ز نعمت پدر محروم گرديد و بر اثر فقر و محروميت زياد قادر به ادامه تحصيل نگرديد زيرا مجبور بود كارگري نمايد تا بتواند زندگي خود را ادامه دهد . يكي ا ز

  خصوصيات بارز ايشان اين بود كه در دوران كودكي نيز به خوبي مقيد به فرامين ديني خود بود . هيچگاه نمازش را ترك نكرد و در سخت ترين شرايط روزه اش را مي گرفت . در تظاهرات عليه رژيم منحوس پهلوي شركت فعال داشت . بعد ا ز پيروزي انقلاب و سر در آوردن گروهك ها ايشان يكي ا ز سخت ترين دشمنان آنها بود . در تاريخ 4/5/60 به جهاد سازندگي راه يافت  . در مدت خدمت خود ا ز هيچگونه ايثار و فداكاري براي مردم محروم روستا دريغ نمي كرد و شايد 10 الي 14 ساعت در جهاد به كار مشغول بود . در زمان جنگ تحميلي عراق عليه جمهوري اسلامي چندين بار عاشقانه به سوي جبهه هاي نبرد حق عليه باطل شتافت تا اينكه در ماموريت آخرش در تاريخ 12/8/61 در جبهه عين خوش به آرزوي هميشگي خود كه همانا پيوستن به لقاءالله بود رسيد . ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  خاطرات شهيد از زبان ساير نزديكان:

  يكي ا ز نزديكان :

  شهيد عاشق جبهه و شهادت بود و همواره بيان مي كرد من آنقدر به جبهه مي روم تا خداوند شهادت را قسمت من كند و همينطور هم شد . به خواسته اي كه داشت چون ا ز روي اخلاص اين حرف را مي زد رسيد .

  پسر عموي شهيد :

  شهيد بعضي مواقع كه به منزل ما مي آمد بيان مي كرد ، اگر زماني شهيد شدم به خانه ام سر بزن . مواظب بچه هايم باش و به آنها كمك كن تا ادامه تحصيل بدهند و بتوانند براي خودشان اگر لياقت دا رند معلم بشوند . چون خودم به خاطر فقر مالي نتوانستم درس بخوانم و همچنين به بچه هاي مردم درس دادن خيلي ثواب دارد .

  همسر شهيد :

  حسين مي گفت : يكي ا ز آرزوهايم اين است كه قبل ا ز اينكه شهيد بشوم امام خميني را ببينم و دستش را ببوسم و به ايشان بگويم : اماما خودم و زن و بچه هايم فداي يك تار موي شما و اين خلوص نيت شهيد را نشان مي داد .

   

    ˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜

   

  خصوصيات اخلاقي شهيد ا ز زبان همسر شهيد :

  در برنامه هاي مذهبي شركت فعال داشت . اخلاقش هميشه خوب بود . رفتارش مهربان بود . هميشه ا ز انقلاب دفاع مي نمود . براي محرومان كار مي كرد و حامي محرومان بود . آ رزو داشت كه هميشه براي اسلام تلاش نمايد و در راه اسلام شهيد شود .

   

   

  بيان سجاياي اخلاقي و ويژگيهاي شهيد حسين عشايري :

  شهيد در سال 1321 در خانواده اي مذهبي چشم به جهان گشود و ا ز همان اوان كودكي با مشكلات زندگي آشنا شد و آموخت كه بايد چشم و گوش خود را نسبت به محيط اطراف بازتر كند . ا ز كودكي با واجبات و فرايض ديني آشنا شد ، و سختي ها او را روز به روز صبورتر مي كرد . حسين با رفتار و كرداري كه داشت كم كم نزد همگان و روستائيان الگوي اخلاق شدو شخصيت او روز بروز كامل تر مي شد و مسائل جامعه در ذهنش روشن تر و مي توانست رابطه ظلم و فقر و تبعيض را درك كند و ريشه اصلي آن را بشناسد . حسين كه با اسلام و معنويات آشنا شده بود جبهه برايش بهترين جا بود و در جبهه احساس راحتي مي كرد . حسين فردي متواضع و فروتن و عاشق رهبر و نظام بود .

   

      ˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜˜

   

  شعـر

  شربتي ا ز لب لعلش نچشيديم و برفت

                               روي مه پيكر او سير نديديم و برفت

  گويي ا ز صحبت ما نيك به تنگ آمده بود

                              بار بر بست و به گردش نرسيديم و برفت

  بس كه ما فاتحه و حرز يماني خوانديم

                              وز پيش سوره اخلاص دميديم و برفت

  عشوه دادند كه بر ما گذ ري خواهي كرد

                              ديدي آخر كه چنين عشوه خريديم و برفت

  همچو حافظ همه شب ناله و زا ري كرديم

                               كاي دريغا به وداعش نرسيديم و برفت ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار خليفه اي
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید