مشخصات شهید

شهید اسماعیل بحرینی پور

42
نام اسماعیل
نام خانوادگی بحرینی پور
نام پدر ابراهیم
تاربخ تولد 1340/08/07
محل تولد بوشهر - کنگان
تاریخ شهادت 1361/12/21
محل شهادت سرپل دهاب
مسئولیت رزمنده
نوع عضویت
شغل
تحصیلات
مدفن کنگان
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • خاطرات
 • در سال 1340 در كنگان و خانواده اي مذهبي و متدين ديده به جهان گشود . وي در هفت سالگي به مدرسه رفت . دوران ابتدايي را در دبستان خيام  و دوران راهنمايي را در مدرسه شريعتي با موفقيت پشت سر گذراند .بعد از آن با جمعي از دوستان خود براي ادامه تحصيل  عازم بوشهر شد . اما در بار اول با ناكامي روبرو شد و به علت شرايط زماني ، عازم خدمت مقدس سربازي شد و ديگر مجال ادامه تحصيل پيدا نكرد . هنوز چند ماه از خدمت مقدس سربازي وي نگذشته بود كه بر اثر تصادفي كه هنگام انجام وظيفه براي ايشان رخ داد از انجام  بقيه خدمت مقدس سربازي معاف گرديد و در بنياد مهاجرين جنگ مشغول به كار شد . وي فردي زحمت كش ، فعال و داراي اخلاقي پسنديده بود . از همان اوايل نيز داراي  روحيه ايثارگري و  شهادت طلبي بود . با دوستان شان كاملا صميمي بود و هيچ وقت كلام يا صحبت  نا شايستي بر زبان نمي آورد  . عضو فعال بسيج كنگان بود و در بسيج نيز خدمات شايسته اي انجام داد . وي دو مرتبه به جبهه هاي نبرد اعزام شد  . سر انجام در مورخه 21 /12 /61 در منطقه سر پل ذهاب بر اثر اصابت تركش خمپاره  به درجه رفيع شهادت نايل گرديد . روحش شاد و راهش پر رهرو باد . ادامه مطلب
  اينجانب اسماعيل بحريني پور فرزند ابراهيم متولد سال 1340 داوطلبانه به جبهه رفتم و  مي خواستم به دنيا بفهمانم كه انقلاب ما هيچ وقت شكست نمي خورد . از برادران و خواهرانم خواهش مي كنم موقعي كه شهيد شدم به هيچ وجه گريه نكنند . خداوند تبارك تعالي مرا به دنيا آورده و باز پس گرفته است . از برادران گرامي خواهش و تمنا دارم كه رهبر انقلاب  را تنها نگذارند كه ابر قدرتهاي فاسد بر ما حكومت بكنند  . از پدرم مي خواهم بر مزارم به هيچ وجه گريه نكند كه دشمنان انقلاب خوشحال شوند . برادرانم را به  مدرسه بفرستيد تا فرداي آنان يك سرمشق تازه اي بگيرد . پدر عزيزم اگر شهيد شدم افتخار كن كه در راه اسلام و دين شهيد شده ام .خيال كن فرزند تو يك هديه است و به قرآن داده  ايد . به اميد پيروزي رزمندگان اسلام بر كفر .

   

  اسماعيل بحريني پور

    ادامه مطلب
  ادامه مطلب
   شهيد به روايت پدر

  شهيد دومين فرزند من مي  باشند . هنگام اعزام به جبهه حدود 19 سال و روحيه اي بسيار قوي داشت .بسيار به مسايل مذهبي و اخلاقي مقيد و پايبند بود. روز جمعه  در مراسم دعاي ندبه ي در جايگاه نماز بودم كه خيلي به صورت ناگهاني  به من اطلاع دادند فرزندم به شهادت رسيده است. پيكر شهيد را يك روز قبل به شهرستان آورده بودند . چاره اي نبود, جزء تسليم رضاي خدا شدن و زبان به ذكر   «  انا لله انا اليه راجعون » گشودن .جامعه بايد اهداف و راه شهداء را كه بخاطر آن جان خود را نثار نمودند به ديگرا ن بشناسانند  . آرمان ها و ارزش هايي كه شهداء  بر جاي گذاشته اند را پايمال نكنند و به نسل هاي آينده انتقال دهند .

  شهيد به روايت همرزم

  من در تاريخ 23/ 11/ 1361 در منطقه قصر شيرين به همراه و همسنگر   شهيد بحريني پور  بودم . علاقه زيادي به امام و اسلام داشت و دوست داشت كه در اين راه شهيد شود . عاقبت به آرزوي خود رسيد.

  هميشه دوست داشت كه يك خادم اسلام باشد و در جبهه در همه مراسمات مذهبي جبهه حضوري فعال داشت . بر خورد ش با همسنگرانش اينقدر خوب و آرام بود كه همسنگرانش دوست داشتند از اخلاق وي استفاده كنند . در ماموريت هاي محوله هميشه دوست داشت كه ماموريت خود را به نحو احسن انجام دهد . هيچ وقت  از ماموريت فرار نمي كرد .هنگام شهادت  شهيد من در سنگر بودم كه يكدفعه صداي خمپاره آمد و تركش خمپاره به وي اصابت كرد و به درجه رفيع شهادت نايل گرديد .   يوسف بحريني

  خاطره هايي از دوستان و خويشاوندان شهيد:

  شهيد در وقت تقسيم كردن غذا  هميشه مي گفت :  بايد اول غذا را  به برادران عزيزم بدهم و بعد براي خودم بگيرم. وقتي من غذا مي گرفتم به وي مي گفتم : براي خودت چي  مي گفت :   اول برادران عزيز . در سنگر هميشه انساني شوخ طبع بود . ما به وي مي گفتيم : تو يكي از شهيدان ما هستي و او خوشحال مي شد .يك روز ما سنگر خود را درست مي كرديم كه ناگهان خمپاره اي كنار ما اصابت كرد و اسماعيل شهيد شد .

  ( يوسف بحريني _همرزم شهيد ) ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار کنگان
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید