مشخصات شهید

شهيد اسماعيل برهان

755
نام اسماعيل
نام خانوادگی برهان
نام پدر
تاربخ تولد
محل تولد بوشهر - دشتستان-شهر دالکی
تاریخ شهادت
محل شهادت
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • وصیت نامه
 • مصاحبه
 • خاطرات
 • قسمتي از وصيت نامه شهيد اسماعيل برهان:

  اگر چنانچه لطف و محبت الهي شامل حال اين بنده حقير گرديد و شهيد شدم،تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را تنها رها نكنيد.

  كساني كه ايمان آورده اند در راه خدا مي ستيزند و كساني كه كافر شدند و در راه طاغوت جنگ مي كنند پس اي مؤمنان با دوستان شيطان بجنگيد كه مكر و حيله شيطان بسيارضعيف است .

  با نام پروردگار دانا و توانا كه انسان ها را به وجود آورده و كليه عالم كون و مكان را هستي بخشيده.

  اين جانب اسماعيل برهان كه هم اكنون با چشمي بينا و عقلي روشن عازم جبهه حق عيله باطل هستم چند كلام به عنوان وصيت نامه خدمت عزيزانم عرض مي كنم.

  سپاس و ستايش سزاوار تنها خداي يكتاي واحد است . درود بر روان پاك پيامبران خدا به خصوص حضرت محمد(ص) و سلام و درود خدا بر ائمه اطهار(ع) از مولاي متقيان تا حضرت مهدي(عج) و سلام و درود بر نائب بر حق او امام خميني و درود بر روان پاك شهيدان از هابيل گرفته تا شهيد دشت نينوا و سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و شهيدان به خون خفته صحراي نينواي ايران زمين از غرب گرفته تا جنوب.خدايا به اين بنده حقيرت توفيق بندگي درگاهت را عنايت فرما تا در هر زمان و درهر حال پيرو خط سرخ ولايت و مطيع و گوش به فرمان تنها معبود و پيرو و مطيع فرزند زهراء – تنها ناجي بشريت به امر       خالق – حضرت حجت(عج)باشم همان گونه كه خود فرموده اي(يا ايها الذين آمنوا اطيعو الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم) . خداوندا آرزومندم كه فرزند زهراء حضرت مهدي(عج)مرا جزء سربازان خود محسوب بفرمايد.اي پدران گرامي و اي مادران عزيز و برادران ارجمند و خواهران محترم واي مادر و همسر عزيزم به احكام مقدس اسلام تا آخرين توانتان گردن نهيد و راه امام كه همان راه راستين پيامبران و ائمه اطهار و تنها راه نجات و تكامل عالم بشريت و هدايت به سوي صراط مستقيم باري تعالي است را رها نكنيد و هميشه يار و ياور امام و رهبر كبير و حامي و پشتيبان اين جمهوري الهي كه ثمره خون پاك شهيدان والامقامي همچون بهشتي ها،باهنرها،رجائي ها،مطهري ها، شهيداي محراب و   شهيدان ارجمند ديگر است باشيد تا خشنودي و رضاي خدا و رسول خدا جلب شود.در پايان از همه عزيزان التماس دعا دارم اگر  چنانچه لطف و مرحمت الهي شامل حال بنده حقير گرديد و شهيد شدم تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را رها نكنيد و نگذاريد اسلحه ام بر زمين افتد و تا آخرين قطره خونتان جهد و كوشش كنيد تا رستگار و پيروز و سربلند شويد.

  قسمتي از وصيت نامه شهيد اسماعيل برهان: اگر چنانچه لطف و محبت الهي شامل حال اين بنده حقير گرديد و شهيد شدم،تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را تنها رها نكنيد. كساني كه ايمان آورده اند در راه خدا مي ستيزند و كساني كه كافر شدند و در راه طاغوت جنگ مي كنند پس اي مؤمنان با دوستان شيطان بجنگيد كه مكر و حيله شيطان بسيارضعيف است . با نام پروردگار دانا و توانا كه انسان ها را به وجود آورده و كليه عالم كون و مكان را هستي بخشيده. اين جانب اسماعيل برهان كه هم اكنون با چشمي بينا و عقلي روشن عازم جبهه حق عيله باطل هستم چند كلام به عنوان وصيت نامه خدمت عزيزانم عرض مي كنم. سپاس و ستايش سزاوار تنها خداي يكتاي واحد است . درود بر روان پاك پيامبران خدا به خصوص حضرت محمد(ص) و سلام و درود خدا بر ائمه اطهار(ع) از مولاي متقيان تا حضرت مهدي(عج) و سلام و درود بر نائب بر حق او امام خميني و درود بر روان پاك شهيدان از هابيل گرفته تا شهيد دشت نينوا و سرور شهيدان حسين بن علي(ع) و شهيدان به خون خفته صحراي نينواي ايران زمين از غرب گرفته تا جنوب.خدايا به اين بنده حقيرت توفيق بندگي درگاهت را عنايت فرما تا در هر زمان و درهر حال پيرو خط سرخ ولايت و مطيع و گوش به فرمان تنها معبود و پيرو و مطيع فرزند زهراء - تنها ناجي بشريت به امر       خالق - حضرت حجت(عج)باشم همان گونه كه خود فرموده اي(يا ايها الذين آمنوا اطيعو الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم) . خداوندا آرزومندم كه فرزند زهراء حضرت مهدي(عج)مرا جزء سربازان خود محسوب بفرمايد.اي پدران گرامي و اي مادران عزيز و برادران ارجمند و خواهران محترم واي مادر و همسر عزيزم به احكام مقدس اسلام تا آخرين توانتان گردن نهيد و راه امام كه همان راه راستين پيامبران و ائمه اطهار و تنها راه نجات و تكامل عالم بشريت و هدايت به سوي صراط مستقيم باري تعالي است را رها نكنيد و هميشه يار و ياور امام و رهبر كبير و حامي و پشتيبان اين جمهوري الهي كه ثمره خون پاك شهيدان والامقامي همچون بهشتي ها،باهنرها،رجائي ها،مطهري ها، شهيداي محراب و   شهيدان ارجمند ديگر است باشيد تا خشنودي و رضاي خدا و رسول خدا جلب شود.در پايان از همه عزيزان التماس دعا دارم اگر  چنانچه لطف و مرحمت الهي شامل حال بنده حقير گرديد و شهيد شدم تنها خواهشم اين است كه امام و جمهوري اسلامي را رها نكنيد و نگذاريد اسلحه ام بر زمين افتد و تا آخرين قطره خونتان جهد و كوشش كنيد تا رستگار و پيروز و سربلند شويد.
  اطلاعات مزار
  محل مزار گلزار شهدا شهر دالکی
  وضعیت پیکر
  موقعیت مزار در گلزار شهدا
  قطعه
  ردیف
  شماره
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری فیلم و تصویر
  اسناد و مدارک
  کتابخانه
  فضای مجازی
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید