مشخصات شهید

سيد عزيز جعفري

25
نام سید عزیز
نام خانوادگی جعفري
نام پدر سيد فاخر
تاربخ تولد 1343
محل تولد خوزستان - آبادان
تاریخ شهادت 2/ 7/ 59
محل شهادت اروند كنار
مسئولیت
نوع عضویت مردمي
شغل ملوان
تحصیلات پنجم ابتدایی
مدفن جاويد الاثر
جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.
 • زندگینامه
 • مصاحبه
 • شهيد سيد عزيز جعفري در سال 1343 در خانواده اي مذهبي  در اروند كنار از توابع آبادان ديده به جهان گشود  . شش سالگي راهي مدرسه  «حاج سعدون  » شد و موفق گرديد دوره ابتدايي را با موفقيت به پايان برساند . با همه علاقه اي كه سيد عزيز  به كسب علم  داشت ، اما به علت فقر مالي نتوانست در دوره راهنمايي ثبت نام كند و  از تحصيل باز ماند . براي كمك به امرار معاش خانواده همراه پدر به شغل ماهيگيري روي آورد . وي  فردي بسيار خوش اخلاق و خوش برخورد و با همه اعضاي خانواده مهربان بود . شهيد به ورزش علاقه فراوان داشت  و هميشه شاد و خندان بود . قرآن تلاوت مي نمود و نمازش را اول وقت مي خواند . در سن 19 سالگي به خدمت مقدس سربازي اعزام شد ، اما طولي نكشيد

    كه معاف گرديد . بعد از برگشتن از سربازي با دختر عموي خود ازدواج كرد كه حاصل اين ازدواج يك دختر بود . شهيد در تاريخ2/7/59 به اتفاق پدر و چند تن از بستگان جهت ماهيگيري به دريا رفته بودند كه بر اثر بمباران هوايي دشمن به درجه رفيع شهادت نايل گرديد . روحش شاد و يادش گرامي باد .  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  شهيد به روايت همسر

   

  17 سالگي با عزيز  ازدواج كردم . هفت سال با ايشان زندگي كردم . اخلاق بسيار خوبي داشت و هيچ گاه مرا ناراحت نمي كرد . بسيارمهربان بود . بخاطر نوع شغلي كه داشت نمي توانست در منزل كمكي به من كند . وقتي از دريا بر مي گشت براي تميز كردن لنج و يا تور ماهيگيري مي رفت و بعد از آن هم به استراحت مي پرداخت .

  داراي يك فرزند هستم  . هنگاميكه فرزندمان  متولد شد پدرش  در كويت مشغول به كار بود . وقتي خبردار شد  بسيار خوشحال شده بود كه بعد از سه سال بچه دار شده بوديم و از فرط خوشحالي ، همان جا شربت و شريني داده بود .

  هنگام جنگ مجبور شديم براي درامان ماندن از بمباران هوايي دشمن به باغ پناه ببريم . در باغ بوديم كه به ما خبر دادند لنج ها را بمباران كرده اند وعزيز شهيد شده است .

   

  زربقه جعفري

   

  شهيد به روايت فرزند

   

  دوساله بودم  كه پدرم به شهادت رسيد . خاطرات زيادي از پدرم در ذهن ندارم ، اما از ديگران شنيده ام كه مرا خيلي دوست داشته و زياد از من عكس مي گرفته كه متاسفانه در حال حاضر اثري از آنها  نيست .

  خلاء ناشي از نبود پدرم را با مهرباني هاي مادرم پر نمودم . مادرم  سعي داشت جاي خالي پدر را برايم پر نمايد و اين كار را هم كرد . هرگز نگذاشت تنها و  بي پناه بمانم  . درست است كه محبت پدر را از كودكي احساس نكردم  ولي خدا را شكرمي كنم كه مادري مهربان نصيبم نمود .

  من بعنوان فرزند شهيد بايد پيرو راه شهداء باشم و از زندگي آنان سر مشق بگيرم مي خواستم درس بخوانم و به درجات بالاي علمي برسم تا روح پدرم را شاد كنم .

  رجاءجعفري ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  ادامه مطلب
  اطلاعات مزار
  محل مزار جاويد الاثر
  وضعیت پیکر
  تصویر مزار
  موقعیت مکانی مزار
  گالری تصویر
  مشاهده سایر تصاویر
  فضای مجازی
  مشاهده سایر تصاویر
  اسناد و مدارک
  مشاهده سایر اسناد
  کتابخانه
  مشاهده سایر کتاب ها
  در صورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید