نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:

بوشهر، شناسنامه مبارزات ضد استعماری مردم ایران است

بوشهر، شناسنامه مبارزات ضد استعماری مردم ایران است

نماینده ولی فقیه در استان گفت: استان ولایتمدار بوشهر شناسنامه مبارزات ضد استعماری مردم ایران است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در آیین رونمایی از نرم افزار واقعیت افزوده مربوط به کنگره بوشهر دو قرن مقاومت، گفت: بی تردید اگر یک کشور دچار آسیب در عرصه استقلال شود، در آن کشور محل تاخت و تاز نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی می گردد.
وی افزود: استقلال جوهره و هویت یک کشور است که اگر از بین برود، هویت آن کشور از بین رفته است.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه جهان استکبار به دنبال وابستگی تمام و کمال کشور است، اذعان کرد: جهان استکبار به دنبال وابستگی و پیوستگی تمام و کمال کشور ها به اتاق فرماندهی جهان استکبار است که به دنبال این وابستگی چپاول ثروت های انسانی و سرزمینی می باشد.
وی ابراز کرد: اگر یک کشور بخواهد سربلند باشد، حضور تعیین کننده در صحنه بین المللی داشته باشد و  بتواند تاریخش را خودش رقم بزند، باید استقلال داشته باشد.
صفایی بوشهری با اشاره به تاریخ کهن ایران، تصریح کرد: ایران با تاریخ کهن، شرایط جغرافیایی و دارا بودن منابع مهم انسانی همیشه مورد طمع بیگانگان بوده است.
وی اضافه کرد: تاریخ تجاوزات کشور ها و ایران را که ملاحظه می کنید، هر گاه قدرت ها توانسته آمد به این مملکت حمله کرده اند و بخش های را جدا کرده اند.
امام جمعه بوشهر با اشاره به مقاومت مردم ایران، اظهار داشت: برهه ای از تاریخ وجود دارد که نشان از رشادت، بزرگی و عظمت مردم ایران دارد که مردم ایران به رهبری روحانیت انقلابی و دلاورمردی های سرداران چون رئیسعلی دلواری جلوی تجاوز آن ها را گرفته اند.
وی تأکید کرد: استان ولایتمدار بوشهر شناسنامه مبارزات ضد استعماری مردم ایران است.
صفایی بوشهری با اشاره به تهاجمات بیگانگان به بوشهر، ابراز کرد:شما در جغرافیای ایران هیچ کجا را نمی‌توانید پیدا کنید که بیگانگان به آن منطقه به اندازه بوشهر، حمله کرده باشند و تهاجمات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انجام داده باشند.
وی بیان کرد: به جرأت می توان گفت که استان بوشهر محل مورد نظر تجاوز همه ابرقدرت ها چون آمریکا، روسیه، انگلیس، پرتغال، فرانسه و آلمان بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ایستادگی مردم بوشهر در برابر طمع ورزی ها، تصریح کرد: تاریخ استان بوشهر همیشه شاهد طمع ورزی های نظامی، اقتصادی و سیاسی جهان بوده است اما عالمان بزرگی چون علامه بلادی بوشهری، مجتهد برازجانی و سید علی نقی دشتی این ها حکم به دفاع دادند و سرداران بزرگی چون رئیسعلی دلواری، باقرخان تنگستانی و مردم فهیم و بصیر  استان بارها مقابل تجاوز بیگانگان ایستادند.
وی بیان کرد: امروز  اگر جایی هست که مردم آن را به ننگ بر می شمارند، گورستان دفن متجاوزین انگلیسی است.
صفایی بوشهری با بیان اینکه انقلاب اسلامی، استقلال در همه عرصه ها را به بار آورده است، اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران  به رهبری مقام معظم رهبری، استقلالی را که سال ها مورد تاخت وتاز بیگانگان بود الان استقلال حقیقی را در همه عرصه ها به بار آورده است.
وی تاکید کرد: بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، رسیدن به استقلال واقعی و مقاومت برای پایداری در عرصه استقلال می باشد.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در طول تاریخ هیچ گاه به این عظمت نبوده است، ابراز کرد: نگاه انقلابی، ضداستعماری و ولایتمداری که اوج آن در استان بوشهر است، با هدایت های مقام معظم رهبری یک سیاست راهبردی است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای بزرگ برای استقلال کشور با نگاه تمدن نوین اسلامی، ارائه فرهنگ مقاومت، استقلال خواهی و ایستادگی می باشد.